20-lecie T-Mobile Polska

Opublikowano: 2016-09-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-urodzinyMija dokładnie 20 lat od rynkowego debiutu marki Era GSM. Mobilna telefonia, a później również Internet na zawsze zmieniły oblicze komunikacji, model spędzania czasu i prowadzenia biznesu.

16 września 1996 roku pierwsi klienci w Polsce zostali aktywowani w komercyjnej sieci GSM. Telefon komórkowy, który jeszcze przez kilka lat był bardziej ciekawostką czy gadżetem, zaczął powoli zmieniać świat. Z urządzenia, które „fajnie było mieć” telefon ewoluował do pozycji nieodłącznego atrybutu w prowadzeniu biznesu, rozrywce i komunikacji. T-Mobile, wcześniej znany jako Era, był od początku aktywnym uczestnikiem tych ewolucji.

Dzisiaj T-Mobile jest siecią, za którą stoi 20 lat doświadczenia rynkowego i najnowocześniejsze na rynku technologie. Ponad 11 milionów klientów może korzystać z największej w Polsce, obejmującej ponad 97% populacji sieci LTE i 99% populacji sieci 3G. Osiągnięcie tak wysokiej dostępności usług było i jest możliwe dzięki 30 miliardom złotych inwestycji w infrastrukturę, IT i częstotliwości, a także wsparciu całej Grupy Deutsche Telkom, która jest właścicielem T-Mobile Polska.

Najlepszym sposobem na uczczenie dwóch dekad historii jest dalszej jej tworzenie. Aby być gotowym na potrzeby jutra, T-Mobile wprowadza ofertę z SuperNetem i inwestuje w dalszą rozbudowę infrastruktury. Elementami tego przygotowania są również projekty innowacyjne jak centrum Innowacji Hub:raum, które poszukuje najciekawszych startupów w całej środkowej i wschodniej Europie żeby przyciągnąć je do Polski. Są wreszcie usługi, które będą kolejno wdrażane w sieci T-Mobile – na początek VoLTE i VoWiFi, a w dalszej perspektywie sieć 5G, do której preludium był zorganizowany wraz z Nokią pokaz LTE Advanced, podczas którego pobity został rekord prędkości 1.2 Gbps.

Źródło: T-Mobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.