256 GB w smartfonach dzięki Samsungowi

Opublikowano: 2016-02-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-256gb-ufsSamsung ogłosił uruchomienie masowej produkcji pierwszych w branży modułów pamięci o pojemności 256 GB w standardzie Universal Flash Storage 2.0.

Firma chwali się, że pamięci osiągają wyraźnie wyższe prędkości od topowych kart microSD, a nawet niektórych dysków SSD w komputerach osobistych. Opracowane przy wykorzystaniu technologii V-NAND moduły są w stanie zapewnić do 850 Mb/s prędkości odczytu i do 260 Mb/s zapisu. Cechują się również ponad dwukrotnie większą liczbą operacji na sekundę niż poprzednia generacji pamięci UFS – 45 tysiące dla odczytu i 40 tysięcy dla zapisu.

Samsung zdradził, że jego przyszłe telefony będą obsługiwały interfejs USB 3.0, co w połączeniu z szybkimi kościami flash 256 GB UFS 2.0 ma zapewnić niezwykle szybki transfer plików – w przypadku 90-minutowego materiału wideo w jakości Full HD wyniesie on zaledwie 12 sekund.

Pierwszym urządzeniem, które zostanie wyposażone w nowy chip koreańskiego producenta będzie najprawdopodobniej flagowy Galaxy Note 6.

Źródło: Samsung

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.