2 miliony aplikacji w Apple App Store

Opublikowano: 2016-06-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-appstore-aplikacjeApple pochwalił się kilkoma ciekawymi statystykami dotyczącymi swoich usług. W bazie App Store jest już ponad 2 miliony aplikacji.

Od startu sklepu w 2008 roku, liczba pobrań programów przekroczyła 130 miliardów. W tym samym czasie Apple wypłacił deweloperom ponad 50 milionów dolarów. Zarejestrowanych twórców aplikacji jest obecnie 13 milionów (2 miliony więcej niż rok temu).

Firma z Cupertino ujawniła również, że na Apple TV dostępnych jest łącznie 6000 natywnych aplikacji, z czego 1300 należy do kategorii wideo. Filmów i programów telewizyjnych jest około 650 000. Ponadto dowiedzieliśmy się, że w usłudze iCloud Drive przechowywanych jest 10 miliardów dokumentów, każdego tygodnia Apple obsługuje 2 miliardy zapytań skierowanych do Siri, a 100 000 aplikacji na iOS wykorzystuje język programistyczny Swift.

Apple Music ma aktualnie 15 milionów subskrybentów, a z Apple News korzysta 60 milionów użytkowników miesięcznie.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.