2 miliony godzin wirtualnej rzeczywistości z Samsung Gear VR

Opublikowano: 2016-05-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-gear-vrSamsung ujawnił, że użytkownicy okularów Gear VR przeznaczyli już ponad 2 miliony godzin na korzystanie z treści multimedialnych w wirtualnej rzeczywistości.

Przeliczając wartość podaną przez Samsunga, a dokładniej Johna Pleasantsa – wiceprezydenta działu Media Solutions – wychodzi na to, że użytkownicy Gear VR spędzili w wirtualnej rzeczywistości ponad 228 lat. Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że urządzenie koreańskiego producenta było dostępne w dosyć ograniczonym nakładzie w swoich pierwszych wersjach, a prawdziwy boom na produkty VR dopiero przed nami.

news-samsung-vr

Gear VR potrzebuje do działania wybranego smartfona Samsunga (np. Galaxy S7), jednak firma potwierdziła, że trwają prace również nad samodzielnym, bezprzewodowym headsetem. Aktualnie nie wiadomo zbyt wiele na temat produktu, choć pierwsze szczegóły wskazują m.in. na rozpoznawanie gestów i dokładne śledzenie pozycji użytkownika.

Źródło: Samsung, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.