38 nadajników z agregacją pasma w Orange

Opublikowano: 2016-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-orange-lteOrange poinformował, że ma obecnie 38 stacji bazowych LTE-A, wykorzystujących agregację 3 pasm. W ofercie operatora znajduje się 31 urządzeń wspierających to rozwiązanie.

Poniżej znajduje się mapka, na której widać rozmieszczenie tytułowych nadajników. Skupiają się one w największych miastach, m.in. Warszawie i Poznaniu, jednak Orange zapewnia, że cały czas rozbudowuje sieć, więc niedługo powinno ich być znacznie więcej. Orange Polska ma do dyspozycji 15 MHz w paśmie 2600 MHz, 15 MHz w paśmie 1800 MHz i 10 MHz w paśmie 800 MHz.

news-lte-orange-1

Aktualnie „Pomarańczowi” oferują 31 urządzeń umożliwiających korzystanie z agregacji pasma LTE w ramach kategorii Unii Europejskiej Cat 6 i Cat 9. Są to m.in. smartfony Samsung Galaxy S6, Galaxy S7, Sony Xperia Z5, iPhone 6S czy też tańsze modele jak Orange Neva 80.

Jednym z założeń standardu LTE jest wykorzystywanie do przesyłania danych kanału o maksymalnej szerokości 20 MHz. W przypadku agregacji wykorzystuje się szersze pasmo, nawet do 100 MHz. LTE Cat 4 odpowiada 20 MHz ciągłe pasma, wykorzystywanego do „zwykłego” LTE. W przypadku Cat 6 agregowane jest to 40 MHz, a dokładniej maksymalnie dwa pasma po 20 MHz. W przypadku kategorii 9 takich pasm może być już trzy (a więc do 60 MHz).

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.