3.6 miliona sprzedanych zegarków Apple Watch w II kwartale 2015 roku

Opublikowano: 2015-08-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-idc-apple_watch-wynikiPodczas gdy długoterminowy sukces Apple Watch pozostaje niewiadomą, początek obecności zegarka na rynku okazuje się być bardzo udany.

Według danych IDC, Apple sprzedało 3.6 miliona egzemplarzy swojego pierwszego smartwatcha w drugim kwartale tego roku, co należy uznać jako niemałe osiągnięcie, zważywszy na fakt, że gadżet nie był dostępny przez cały ten okres (sprzedaż ruszyła dopiero pod koniec kwietnia). Ten wynik sprawił, że Apple znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu producentów elektroniki noszonej . Liderem został Fitbit, sprzedając 4.4 miliona sztuk swoich urządzeń.

Jak zauważyli analitycy, wejście Apple na dopiero rozwijający się rynek wearables podniosło ogólną sprzedaż i zainteresowanie produktami z tej kategorii. Z raportu IDC wynika, że łącznie w drugim kwartale 2015 roku sprzedano 18.1 miliona sztuk tych gadżetów, w porównaniu do 5.6 miliona rok wcześniej.

news-idc-raport-wearables-2q2015Opublikowana przez IDC statystyka ujawniła również, że czołową piątkę producentów wearables zamknęły Xiaomi, Garmin i Samsung, z wynikami odpowiednio 3.1, 0.7 oraz 0.6 miliona sprzedanych urządzeń.

Źródło: IDC

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.