3 tysiące osób na bruku w wyniku zwolnień w Microsofcie

Opublikowano: 2014-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-microsoft-zwolnieniaW dniu wczorajszym Microsoft ogłosił, że w ramach planu redukcji zatrudnienia kolejne 3 tysiące osób straci swoje stanowisko. Tym samym firma spełniła założony cel, według którego cięcia miały objąć łącznie 18 tysięcy pracowników.

Większość zwolnień dotyczyło działu mobilnego, który Microsoft zakupił od Nokii.

„Podjęliśmy kolejny krok w celu zrealizowania planu ogłoszonego w lipcu, który zakładał zredukowanie miejsc pracy o 18 tysięcy. Zwolnienia które mają teraz miejsce, obejmują wiele różnych działów i równie dużo krajów” – powiedział rzecznik prasowy Microsoftu. Dodał również, że około 640 cięć kadrowych dotyczyło głównej siedziby korporacji w Redmond, w stanie Waszyngton.

Największy na świecie producent oprogramowania będzie miał w swoich szeregach blisko 110 tysięcy pracowników, gdy zakończy się cały proces związany z redukcją etatów. Według ostatniego kwartalnego raportu, firma poniosła koszty w wysokości około 1.1 miliarda dolarów w związku z restrukturyzacją w wyniku przejęcia działu mobilnego Nokii oraz związanymi z tym zwolnieniami.

Źródło: Reuters

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.