3D Touch na Androidzie za sprawą Instagrama

Opublikowano: 2015-12-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #gry / aplikacje

news-instagram-3d_touch-androidInstragram przeniósł jedną ze swoich funkcji opartych na 3D Touch z iOS na Androida. Do jej działania nie potrzeba nawet urządzenia z ekranem obsługującym technologię rozpoznawania stopnia nacisku.

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mogą wygodniej przeglądać zdjęcia prezentowane w układzie siatki w Instagramie. Trzymając palec na miniaturce któregoś z nich, zostaje ono powiększone, podczas gdy reszta ekranu jest zamazywana. Dzięki temu nie potrzeba już wybierać zdjęcia, a następnie wciskać przycisku powrotu, aby znaleźć się ponownie na ekranie głównym. Ponadto, w momencie przywołania zdjęcia i dłuższego przytrzymania palcem pojawiają się ikonki symbolizujące polubienie, skomentowanie oraz podzielenie się daną treścią ze znajomymi. Wszystko odbywa się szybko, intuicyjnie i bez żadnych utrudnień.

Nie jest to być może nic rewolucyjnego, ale wprowadza fajne udoskonalenie interfejsu Instagrama w wersji na Androida i pewną namiastkę technologii 3D Touch z iOS. Na razie nowa aktualizacja aplikacji (wersja 7.13.0) nie jest dostępna w Google Play, ale można ją pobrać z tego miejsca.

Źródło: Digital Trends

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.