400 milionów urządzeń z Windows 10

Opublikowano: 2016-09-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-windows10-2Microsoft poinformował, że na świecie jest już 400 milionów aktywnych urządzeń z zainstalowanym systemem Windows 10.

Po niezbyt ciepłym przyjęciu, Windows 10 ostatecznie przypadł do gustu milionom użytkowników, choć na dużą liczbę instalacji złożyła się głównie bezpłatna, trwająca do 29 lipca, aktualizacja dla posiadaczy systemów Windows 7/8/8.1. Zauważalny jest jednak spadek w aktywacjach, których od końca czerwca do dnia dzisiejszego przybyło „zaledwie” 50 milionów.

Przed Microsoftem stoi teraz niełatwe zadanie przekonania pozostałych użytkowników do przesiadki na Windows 10 i osiągnięcia miliarda aktywacji. Cel ten miał zostać zrealizowany w ciągu maksymalnie trzech lat od premiery najnowszych „okienek”, ale firma zdążyła już przyznać, że zapędziła się w swoich kalkulacjach.

Do 400 milionów urządzeń z Windows 10 zaliczane są komputery stacjonarne, smartfony, konsole Xbox One, urządzenia Surface Hub oraz gogle Hololens.

Źródło: Microsoft, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.