5 milionów aplikacji w App Store do 2020 roku

Opublikowano: 2016-08-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje

news-app-storeWedług analityków z firmy Sensor Tower, w ciągu kilku następnych lat możemy się spodziewać znacznego wzrostu liczby aplikacji w Apple App Store.

Kilka miesięcy temu Apple ogłosiło, że w App Store znajduje się ponad 2 miliony aplikacji. Z najnowszych prognoz wynika, że jeszcze w tym roku liczba ta może się zbliżyć do 3 milionów, a na koniec 2017 roku osiągnąć poziom 3.6 miliona. Jak przewiduje Sensor Tower, do 2020 roku w sklepie Apple może się znajdować około 5.06 miliona programów. Większość aplikacji mają stanowić gry. Odzwierciedlają to m.in. wyniki App Store z maja tego roku, kiedy to spośród 48 231 nowych aplikacji aż 43% było grami. Drugą najpopularniejszą kategorią były aplikacje edukacyjne (2472 tytuły)

Analitycy uważają, że Apple będzie musiało wprowadzić spore zmiany w App Store pod względem nawigacji czy też ogólnej prezentacji, by umożliwić deweloperom i ich aplikacjom trafienie do docelowej grupy konsumentów.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.