5 milionów osób płaci za pomocą Samsung Pay

Opublikowano: 2016-02-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-pay-1Usługa płatności mobilnych Samsung Pay osiągnęła już pięć milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy w ciągu ostatniego pół roku przeprowadzili transakcje na łączną sumę 500 milionów dolarów.

Przedstawione statystyki robią tym większe wrażenie, że Samsung Pay jest dostępny jedynie w Korei Południowej (od sierpnia 2015 r.) i Stanach Zjednoczonych (od września 2015 r.). Celem koreańskiego giganta jest jednak wprowadzenie usługi w kolejnych miejscach na świecie. W marcu tego roku trafi ona do Chin, następnie zostanie rozszerzona na Australię, Brazylię, Singapur, Hiszpanię, a na koniec roku dotrze do Wielkiej Brytanii. W planach jest również Kanada. O dostępności w Polsce nic na ten moment nie wiadomo.

W 2016 roku Samsung Pay będzie obsługiwać cztery najważniejsze sieci płatnicze – American Express, China UnionPay, MasterCard oraz Visa. Ponadto partnerami Samsunga jest wiele najważniejszych banków krajowych oraz innych instytucji, w tym m.in. Abanca, American Express, Banco do Brasil, Banco Sabadell, Caixa, HSBC czy China Construcion Bank.

Samsung Pay jest obecnie kompatybilny z wybranymi urządzeniami Galaxy, w tym S6, S6 Edge, S6 Edge Plus, Note 5 oraz nowymi modelami Galaxy A5 i A7.

Źródło: Samsung

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.