601100300.pl – nowy serwis o bezpieczeństwie w górach

Opublikowano: 2015-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #wyniki / raporty

news-plus-serwisPlus we współpracy z ratownikami GOPR i TOPR uruchomił nowy serwis informacyjny, związany z bezpiecznym wypoczynkiem w górach.

Portal www.601100300.pl (nazwa pochodzi od numeru ratunkowego, działającego w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej) zawiera najważniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa w górach i zachęca, by wypoczywać w nich aktywnie, lecz z głową. Współtworzą go ratownicy górscy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pokazują na autentycznych przykładach, jak ważna jest wyobraźnia i świadomość tego, że ciesząc się wypoczynkiem na górskich szlakach, czy zimowych stokach nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa i różnego rodzaju zagrożeniach.

Serwis zawiera precyzyjną prognozę pogody przygotowaną dla poszczególnych pasm polskich gór przez lokalne górskie służby ratownicze. Znajdują się w nim także materiały z zakresu ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy czy zasad wzywania pomocy. Portal promuje również aplikację Ratunek, czyli narzędzie do kontatku ze służbami w górach, dzięki któremu szybko i sprawnie można powiadomić o grożącym niebezpieczeństwie. Aplikacja automatycznie ustala i wysyła współrzędne wzywającego pomoc, co bez wątpienia ułatwi pracę ratowników. Informacje na temat korzystania z aplikacji oraz tego, jak ją pobrać można znaleźć w serwisie.

news-aplikacja-ratunek-plusNa stronie 601100300.pl można też dowiedzieć się, jak wygląda praca ratowników górskich oraz jakiego sprzętu używają, a także zapoznać się z relacjami z najważniejszych imprez organizowanych przez GOPR i TOPR.

Źródło: Plus

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.