880 milionów subskrypcji smartfonów w Europie do 2021 roku

Opublikowano: 2016-01-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

img-phone-world-2Ostatni raport Ericsson Mobility Report na temat aktualnych trendów mobilnych pokazuje, że wzrost zużycia danych na rozwiniętych rynkach wynika ze zwiększenia liczby urządzeń przypadających na jednego użytkownika. W regionach rozwijających się wynika on natomiast z nowych subskrypcji, możliwych dzięki korzystniejszym cenom smartfonów.

Gwałtowny wzrost liczby aplikacji i spadające koszty połączenia z Internetem to kluczowe czynniki wpływające na wzrost liczby urządzeń podłączonych do sieci. Dodając do tego nowe, większe możliwości aplikacji, łatwo zauważyć, że prowadzi to do jeszcze silniejszego wzrostu liczby tych sprzętów. Prognoza Ericsson zawarta w raporcie mówi, że w 2021 roku na całym świecie do Internetu będzie podłączonych około 26 miliardów urządzeń, z realną szansą na osiągnięcie liczby 50 miliardów w perspektywie kilkunastu lat.

Wraz ze wzrostem liczby urządzeń w Europie, ma miejsce wyraźny wzrost zużycia danych. Średnie miesięcznie użycie danych na smartfon w regionie Europy Centralnej i Wschodniej wzrośnie z 1.4 GB do 6.9 GB w 2021 roku. Średnia dla całej Europy w tym czasie wyniesie natomiast 13 GB miesięcznie. Na przestrzeni najbliższych lat spodziewane jest też przekroczenie na Starym Kontynencie liczby 880 milionów subskrypcji smartfonów.

news-ericsson-europa-raport-1Każdego roku do 2021, globalny mobilny ruch wideo będzie rósł o 55% rocznie i na koniec tego okresu będzie stanowił około 70% całego mobilnego ruchu danych. Wzrost napędzany jest głównie przez zmieniające się preferencje użytkowników dotyczące usług strumieniowego przesyłania treści wideo oraz rosnącą dominację treści wideo w Internecie, w tym wiadomości, reklam i mediów społecznościowych.

news-ericsson-europa-raport-2

Źródło: Ericsson

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.