900 milionów użytkowników aplikacji Facebook Messenger

Opublikowano: 2016-04-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-facebook-messengerFacebook poinformował, że popularny komunikator internetowy Messenger przekroczył już liczbę 900 milionów aktywnych użytkowników i wkrótce doczeka się kilku nowych funkcji.

Facebook Messenger zbliża się tym samym do innego komunikatora należącego do firmy Marka Zuckerberga – WhatsApp, z którego korzysta aktualnie ponad miliard osób. Co ciekawe, jeszcze w styczniu tego roku Messenger miał 800 milionów użytkowników, a od momentu swojego startu jako osobna aplikacja (2011 r.) sukcesywnie się rozwija i jest na dobrej drodze do przebicia magicznej, dziesięciocyfrowej bariery w ciągu kilku nadchodzących miesięcy.

Już niedługo w Facebook Messenger pojawi się parę nowości, które mają za zadanie ułatwić odnajdywanie innych osób czy przedsiębiorstw i komunikację z nimi. Przykładowo, część firm korzysta z niestandardowej, unikatowej nazwy, która w komunikatorze jest rzadko widoczna. Po najnowszej aktualizacji zostanie to znacznie usprawnione. Podobnie będzie w przypadku spersonalizowanych, skróconych linków (m.me/nazwaużytkownika), dzięki którym użytkownicy będą mogli łatwiej nawiązać kontakt.

Inną z szykowanych zmian jest wzorowana na snapkodach ze Snapchata funkcja Messenger Codes, umożliwiająca zeskanowanie za pomocą aparatu zdjęcia z kodem i automatyczne przejście do profilu danej osoby czy też nawiązanie rozmowy. Oprócz tego pojawią się Messenger Greetings, czyli ustawianie przez użytkownika komunikaty, które będą widniały w oknie czatu przed rozpoczęciem konwersacji.

Źródło: Facebook

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.