Świąteczne rekordy Apple App Store

Opublikowano: 2016-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-apple-1Apple po raz kolejny rozbiło bank. W okresie świątecznym firma zanotowała rekordowe przychody ze sprzedaży aplikacji z App Store. Cały 2015 rok również okazał się wyjątkowo udany, czego dowodzą najnowsze statystyki.

W trakcie dwutygodniowego okresu, trwającego od 20 grudnia do 3 stycznia, użytkownicy urządzeń Apple przeznaczyli na aplikacje i zawarte w nich mikrotransakcje ponad 1.1 miliarda dolarów. Nowy Rok został z kolei rekordowym dniem w historii Apple App Store, gdyż konsumenci wydali wówczas aż 144 miliony dolarów, pobijając osiągniecie z Bożego Narodzenia. W ujęciu całorocznym, gigant z Cupertino zanotował z tego tytułu 20 miliardów dolarów przychodu, co przekłada się na wzrost w wysokości 43% rok do roku.

Przy okazji Apple pochwaliło się, że jego sklep uzyskuje nie tylko świetne wyniki sprzedażowe, ale również generuje i wspiera nowe miejsca pracy dla 1.4 miliona osób w Stanach Zjednoczonych, 1.2 miliona w Europie oraz przeszło 1.4 miliona w Chinach. Dotyczy to m.in. takich pozycji jak twórca aplikacji czy inżynier oprogramowania.

Źródło: Apple

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.