Świetny start Samsung Pay w Korei Południowej

Opublikowano: 2015-09-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung_payUsługa płatności mobilnych Samsung Pay jest dostępna na terenie Korei Południowej od miesiąca. Z najnowszych statystyk wynika, że do tej pory pośredniczyła w transakcjach o łącznej wartości 30 milionów dolarów.

Południowokoreańscy użytkownicy obsłużyli przy pomocy Samsung Pay około 1.5 miliona transakcji, z czego 900 tysięcy dokonanych zostało przy użyciu Samsunga Galaxy Note 5. W tak dobrym wyniku niewątpliwie pomocne okazało się to, że usługa jest kompatybilna ze znacznie większą liczbą terminali niż konkurencyjne rozwiązania (m.in. Apple Pay), w związku ze wsparciem dla MST (Magnetic Secure Transactions) i NFC. Lista obsługiwanych urządzeń obejmuje natomiast Samsunga Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ oraz wyżej wymienionego Note’a 5.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że 28 września system płatności Samsunga trafi do Stanów Zjednoczonych, w drodze ku dalszej ekspansji i miejmy nadzieje szybkiemu pojawieniu się w Europie. Z pierwszymi wrażeniami Teleguru z użytkowania Samsung Pay możecie zapoznać się pod tym adresem.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.