Żegnamy Androida M. Przywitajmy Androida Marshmallow

Opublikowano: 2015-08-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #systemy operacyjne

news-android_marshmallow-1Ujawniona w maju tego roku najnowsza odsłona systemu Android doczekała się oficjalnej nazwy i oznaczenia. Od teraz będzie się nazywała Android 6.0 Marshmallow, czyli pianka cukrowa.

Jak w przypadku poprzednich wersji systemu, tak i tutaj mamy do czynienia z nazewnictwem odwołującym się do łakoci. Wszystko zaczęło się alfabetycznie, od Apple Pie, potem Banana Bread, następnie Cupcake, Donut, Eclair i tak do obecnie najbardziej aktualnej edycji – Lollipop. Po drodze oczywiście było jeszcze kilka innych wersji, w tym najpopularniejszy KitKat, odnoszący się do pysznego batona z mleczną czekoladą.

news-android_marshmallowGdy Android Marshmallow (wówczas po prostu M) został zapowiedziany na konferencji Google I/O w maju tego roku, dowiedzieliśmy się, że pierwsze urządzenia powinny otrzymać go tuż przed końcem roku. Aktualizacja ma wnieść standardowe poprawki w kwestii optymalizacji systemu, poprzez obniżenie zapotrzebowania na pamięć RAM czy zwiększenie żywotności baterii. Ponadto, pojawi się natywne wsparcie dla czytników linii papilarnych i bezpiecznych autoryzacji biometrycznych, jak również złącz USB typu C.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.