(Aktualizacja) Nowe Nexusy coraz bliżej. Wyciekły zdjęcia ich opakowań, potwierdzając nazwy smartfonów

Opublikowano: 2015-09-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nexus-lg-huawei-pudelka-1Od spodziewanego debiutu nowych Nexusów dzieli nas mniej niż tydzień. Tymczasem do sieci wyciekły nowe materiały prezentujące pudełka obu modeli, dzięki którym wiemy, że będą one nosiły nazwy LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P. Oprócz tego pojawiło się zdjęcie prasowe drugiego z wymienionych.

Od miesięcy jesteśmy raczeni nowymi porcjami informacji odnośnie tegorocznych Nexusów. Ich debiut nastąpi najprawdopodobniej na organizowanej przez Google 29 września konferencji. Wtedy też pokazany ma być Android 6.0 Marshmallow, na którym mają pracować zarówno LG Nexus 5X, jak i Huawei Nexus 6P. Odnośnie nazw smartfonów, wiedzieliśmy o nich od pewnego czasu, jednak wciąż brakowało potwierdzenia, czy pod takimi tytułami rzeczywiście trafią na półki sklepowe. Opublikowane zdjęcia pudełek zdają się jednak ostatecznie rozwiązywać tę kwestię, przy okazji ujawniając, że obydwa modele będą dostępne w wariancie z przynajmniej 32 GB wbudowanej pamięci. Cieszy to, że nie zdecydowano się na pozostanie przy określeniach Nexus 5 i Nexus 6, które są już zajęte, dodając jedynie „2015”, jak z początku się spodziewano.

Za sprawą portalu Android Police mamy też potwierdzenie wyglądu Huawei Nexus 6P. Opublikowany materiał prasowy jest zgodny ze zdjęciami, które mogliśmy ujrzeć pod koniec sierpnia. Widać więc dwa przednie głośniki, a na tyle grzbiet na którym umieszczono aparat i diodę doświetlającą, zaś poniżej okrągły czytnik linii papilarnych.

news-huawei-nexus_6p-1

 

Aktualizacja:

Sklep Amazon.in zamieścił na swojej stronie LG Nexusa 5X, ujawniając i częściowo potwierdzając jego specyfikację. Smartfon będzie jednak dostępny także w wariancie z 16 GB wbudowanej pamięci flash, ma ekran 5.2-cala o rozdzielczości FullHD, 2 GB RAM i jest napędzany przez sześciordzeniowy układ Snapdragon 808. Nie ma też zaskoczeń w kwestii aparatów – tak jak przewidywano, tylny ma 12.3 Mpix, zaś przedni 5 Mpix. Energię dostarczać ma natomiast bateria o pojemności 2700 mAh.

news-lg-nexus_5x-specyfikacja-1 news-lg-nexus_5x-specyfikacja

Źródło: SlashGear, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.