Android Marshmallow ląduje na Xperii Z2, Z3 i Z3 Compact

Opublikowano: 2016-04-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #Sony #systemy operacyjne

news-sony-marshmallow-1Zgodnie z obietnicą, Sony aktualizuje kolejne smartfony do Androida Marshmallow. Po modelach z linii Xperia Z5, nowe oprogramowanie zawitało na Xperii Z2, Z3 oraz Z3 Compact.

Opublikowana aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow o numerze kompilacji 23.5.A.0.570 przeznaczona jest dla trzech modeli smartfonów Sony: Xperia Z2 (D6503), Xperia Z3 (D6603) i Xperia Z3 Compact (D5803). Są to warianty, które przez ostatni miesiąc były częścią programu testowego Xperia Beta. Urządzenia o innych oznaczeniach kodowych powinny doczekać się nowego oprogramowania już niedługo, choć aktualnie nie ma przybliżonego terminu.

Zmiany zawarte w aktualizacji to m.in. udoskonalenia aplikacji aparatu (np. funkcja dostosowania jasności i kontrastu w czasie rzeczywistym i odświeżenie interfejsu), możliwość zarządzania uprawnieniami aplikacji oraz najnowsza łatka usuwająca luki w zabezpieczeniach Androida.

Źródło: Sony

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.