Acer Iconia Tab: Trzy tablety, dwa systemy

Opublikowano: 2014-09-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Acer #sprzęt / podzespoły

news-acer-iconiatab-1Tajwański producent pokazał na targach IFA 2014 kolejne trzy nowe urządzenia. Są przyzwoitymi propozycjami za rozsądne pieniądze.

Mobilna oferta przygotowana przez firmę Acer na berlińskie targi IFA 2014 to nie tylko smartfon Liquid Z500. Producent pokazał także dwa nowe modele tabletów.

Iconia Tab 8W to urządzenie wyposażone w 8-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Centralną jednostką tabletu jest procesor Intel Atom taktowany 1.3 GHz, któremu towarzyszy 1 GB pamięci operacyjnej. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. Iconia Tab 8W ma się pojawić w sprzedaży w październiku 2014 roku w cenie około 700 zł. Model ten może się więc kojarzyć z zaprezentowanym przez Toshibę Encore Mini.

news-acer-iconiatab-3

Oprócz modelu Iconia 8W Acer zaproponowal także inny model z 8-calowym wyświetlaczem – Iconia One 8, który działa z systemem Android 4.4.

Trzeci model proponowany przez Acera to Iconia Tab 10. Jak nietrudno się domyślić po oznaczeniu urządzenia jest ono wyposażone w ekran dziesięciocalowy ekran pokryty warstwą szkła Corning Gorilla Glass.

news-acer-iconiatab-2
Obraz ma być na nim wyświetlany w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor MediaTek. W odróżnieniu od swojego mniejszego kuzyna Iconia Tab 10 pracuje pod dyktando systemu operacyjnego Android 4.4. Spodziewana cena tego modelu to około 1000 zł.

Źródło: Acer

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.