Acer Liquid Jade Primo - flagowiec z Windows 10 i wsparciem dla Continuum

Opublikowano: 2016-01-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-acer-liquid-jade-primo-1Mobilny system operacyjny Microsoftu nie jest może zbyt popularny, ale z pewnością nie odstrasza producentów od tworzenia smartfonów na nim opartych. Acer właśnie ujawnił swojego najnowszego flagowca – Liquid Jade Primo – który niczym nie ustępuje Lumii 950.

W dniach 6-9 stycznia odbędą się tegoroczne, kolejne już targi Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas. Wiele firm pokazuje jednak swoje nowe technologie nieco szybciej, np. Acer, który pochwalił się smartfonem Liquid Jade Primo. Został on wyposażony w 5.5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), sześciordzeniową jednostkę obliczeniową Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie jest też aparat główny 21 Mpix, wsparty dwoma diodami LED i umożliwiający nagrywanie w coraz popularniejszym 4K, przednia kamera 5 Mpix z szerokokątnym obiektywem oraz port USB typu C i modem LTE szóstej kategorii (prędkość pobierania do 300 Mb/s). Całość pracuje na systemie Windows 10 Mobile.

news-acer-liquid-jade-primo-2Warte wzmianki jest to, że smartfon obsługuje tryb Continuum, do tej pory zarezerwowany dla Lumii 950 i Lumii 950 XL. Umożliwia ona, przy wykorzystaniu specjalnej stacji dokującej, klawiatury, myszki i monitora, przekształcenie telefonu w pełnoprawny, stacjonarny komputer.

Acer Liquid Jade Primo ma zadebiutować w sprzedaży na przełomie stycznia i lutego, a jego cena wyniesie 649 euro. Nie jest więc tanio, ale na pewno zapowiada się solidna alternatywa dla flagowych Lumii.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.