Acer Liquid Z500: Gratka dla melomanów

Opublikowano: 2014-09-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-acer-liquidz500-2Tajwański producent na targach IFA 2014 pokazał smarfton, który spodoba się wielbicielom dobrego brzmienia.

Firma Acer użytkownikom kojarzy się przede wszystkim, jako producent notebooków, a w ostatnich czasach także tabletów. Nie wszyscy wiedzą, że pochodzący z Tajwanu koncern ma w swoim portfolio także smartfony. Nowy model z tej kategorii pokazał na targach IFA 2014 w Berlinie.

Acer Liquid Z500, bo o nim mowa, to telefon wyposażony w ekran o przekątnej 5 cali, rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i kontraście 900:1 (czyli niezbyt wysokim). Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1.3 GHz, który wspierany jest przez 1 GB RAM-u. Wewnętrzna pamięć pozwala na zapisanie do 4 GB danych. Do dyspozycji użytkownika jest także aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

news-acer-liquidz500-1

Dla osób słuchających często muzyki przy użyciu telefonu i ceniących wysokiej jakości dźwięk będzie miał znaczenie fakt, że Acer Liquid Z500 został wyposażony w dwa głośniki umieszczone na przedniej ścianie smartfona. Według producenta mogą one odtwarzać dźwięk w systemie DTS Studio Sound, co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość brzmienia. Ciekawe jednak, czy model ten przewyższy pod tym względem HTC One lub HTC One M8.

Acer zapowiada, że jego nowy smartfon pojawi się na rynku w październiku 2014 roku.

Źródło: Acer

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.