Acer zapowiada smartfon Liquid Z410 – przyzwoita specyfikacja w rozsądnej cenie

Opublikowano: 2015-01-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-acer-liquidz410-główneTajwański producent ujawnił swojego nowego smartfona tuż przed targami CES w Las Vegas. Model Liquid Z410 już wkrótce trafi do sprzedaży i raczej nie zmusi do rozbicia banku.

Urządzenie będzie kosztowało zaledwie 129 euro. Mimo to zaoferuje nie najgorszą specyfikację, począwszy od w miarę kompaktowego, 4.5 calowego ekranu o rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli, z zagęszczeniem pikseli na poziomie 245 ppi), poprzez 64 bitowy, czterordzeniowy układ MediaTek MT6732 (architektura ARM Cortex-A53) z grafiką ARM Mali-T760, aż po wsparcie dla modułu łączności LTE czwartej kategorii (do 150 Mb/s). Ponadto urządzenie ma tylny aparat 5 mpix z Autofocusem i lampą błyskową LED oraz przedni 2 mpix, obejmujący obraz o kącie 80 stopni. Co ciekawe, kamera w Liquid Z410 jest sterowana głosowo – wystarczy powiedzieć „Uśmiech”, a komenda „Selfie!” uruchamia przednią kamerę, która robi autoportret z trzysekundowym opóźnieniem. Smartfon wyposażony został w przedni głośnik z technologią DTS Studio Sound oraz oprogramowanie Acera, w tym: QuickTouch umożliwiające kontrolę telefonu za pomocą pojedynczych gestów, a także QuickMode, czyli specjalny tryb upraszczajacy menu dla osób starszych oraz dzieci. Na tylnym panelu urządzenia ulokowany został przycisk AcerRAPID, który ma umożliwić dostęp do dodatkowych opcji za pomocą jednego dotknięcia. System operacyjnym, na jakim będzie działać nowy smartfon Acera to Android 4.4 KitKat z odpowiednią nakładką producenta na interfejs graficzny.

Brakuje informacji odnośnie wbudowanego w smartfon akumulatora, ale wedle zapowiedzi producenta ma on zapewniać do 5.5 godziny rozmowy lub 400 godzin czuwania. Reszta specyfikacja, jak chociażby ilość pamięci RAM, czy pojemność wbudowanej pamięci pozostaje nieznana, ale już niedługo Acer powinien ujawnić te dane.

Acer Liquid Z410 będzie dostępny jedynie w krajach Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Europy, w tym także w Polsce i zadebiutuje na rynku pod koniec lutego 2015 roku.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.