Acer zaprezentował smartfony Liquid Jade 2 i Liquid Zest

Opublikowano: 2016-02-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-acer-liquid-jade2-2Acer pojawił się na Mobile World Congress w towarzystwie trzech nowych smartfonów – flagowego Liquid Jade 2 oraz Liquid Zest i Liquid Zest 4G z niższej półki cenowej.

Acer Liquid 2 oferuje 5.5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej poprzez gniazdo kart microSD. Dla użytkowników smartfona producent przygotował dodatkowo 1 TB przestrzeni w chmurze. Miłośnicy dobrego brzmienia docenią natomiast zastosowanie w telefonie technologii DTS Headphone:X, mającej za zadanie znacząco polepszyć jakość dźwięku w słuchawkach.

news-acer-liquid-jade2-1Specyfikację uzupełnia 21-megapikselowy aparat główny z podwójną diodą doświetlającą, autofokusem i detekcją fazy, kamera 8 Mpix z przodu, modem LTE oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow. Cena urządzenia nie została podana.

Acer Liquid Zest i Zest 4G to dwa niemal identyczne smartfony, które wyróżniają się innymi procesorami – odpowiednio MediaTek MT6850 1.3 GHz i Mediatek MT735 1.0 GHz (obydwa czterordzeniowe) oraz zastosowaniem LTE w modelu Zest 4G. Reszta konfiguracji obejmuje 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, aparaty 8 i 5 Mpix, system audio w technologii DTS Sound Studio (Liquid Zest) i DTS HD Premium Sound (Liquid Zest 4G), a także system Android 6.0 Marshmallow. Informacje o ilości pamięci RAM i pamięci wewnętrznej nie zostały opublikowane.

news-acer-liquid-zest-1 news-acer-liquid-zest-2

Acer Liquid Zest pojawi się na polskim rynku w kwietniu w cenie 499 zł. Za model Liquid Zest 4G, który zadebiutuje miesiąc później trzeba będzie zapłacić 649 zł.

Źródło: Acer

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.