Activision kupuje twórców Candy Crush Saga

Opublikowano: 2015-11-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-candy_crush_saga-activision-1Activision Blizzard zakupiło studio King Digital Entertainment, odpowiedzialne za jeden z najbardziej dochodowych mobilnych hitów – Candy Crush Saga, który może poszczycić się ogromną, ponad 470-milionową bazą aktywnych użytkowników. Wartość transakcji wyniosła 5.9 miliarda dolarów.

Dla Activision jest to kolejne znaczące wchłonięcie i rozwinięcie portfolio swoich produktów. Amerykanie co roku sprzedają miliony kopii gier z popularnej serii Call of Duty, a oprócz tego gigantyczne zyski generują im takie produkcje jak wydane w zeszłym roku Destiny czy legendarne marki World of Warcraft, Starcraft i Diablo, w posiadanie których weszli w wyniku połączenia z Blizzardem w 2008 roku.

Przed firmą stoi jednak niełatwe zadanie. Kupując King Digital Entertainment musi zmierzyć się z problemem, który dotknął m.in. Rovio, czyli brakiem zróżnicowania oferty. Twórcy Candy Crush Saga od kilku lat bezskutecznie starali się zmniejszyć swoją zależność od tej produkcji. Trzeba jednak przyznać, że popularna seria po dziś dzień stanowi jedną trzecią ich zysków, choć w drugim kwartale tego roku użytkownicy wydali o 13% mniej pieniędzy na zawarte w Candy Crush Saga mikrotransakcje. W każdym razie, patrząc na sukcesy Activision Blizzard można stwierdzić, że znajdą sposób na jak najlepsze wykorzystanie marki i nie pozwolą jej tak szybko umrzeć. Oby z pożytkiem dla nas, konsumentów.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.