Adam Sawicki zostanie nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska

Opublikowano: 2015-03-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-adam-sawickiAdam Sawicki został nominowany na stanowisko prezesa zarządu T-Mobile Polska, które obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku. Będzie raportował bezpośrednio do Claudii Nemat, członka zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialnej za Europę i Technologię.

Zastąpi na tym stanowisku Zachariasa Piperidisa, członka zarządu ds. operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który od 1 listopada 2014 roku pełni również tymczasową funkcję prezesa zarządu T-Mobile Polska.

Adam Sawicki jest obecnie dyrektorem generalnym i prezesem zarządu Netii, drugiego największego operatora sieci stacjonarnej w Polsce. Od 2008 do 2011 roku był prezesem zarządu GTS Central Europe. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu Ruch Internet. Piastował wysokie stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), zdobywał doświadczenie w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej. W tym czasie brał udział w wielu projektach, w tym obejmujących strategiczne przekształcenia operatorów, zarówno na rynku obsługi klientów biznesowych (B2B), jak i indywidualnych (B2C). Sawicki karierę zawodową i międzynarodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel, w Sztokholmie, jako konsultant w Departamencie Rozwoju Biznesu.

Źródło: T-Mobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.