AdDuplex: 7% telefonów z Windowsem działa na Windows 10 Mobile

Opublikowano: 2015-11-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-windws10-statystykiWedług danych firmy analitycznej AdDuplex, najnowszy mobilny system operacyjny Microsoftu napędza aktualnie 7% smartfonów z Windowsem. Jest to o 1.3% więcej niż przed miesiącem.

Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile nie została jeszcze opublikowana, więc wszelkie statystyki opierają się na danych z programu Windows Insider, w ramach którego użytkownicy testują wspomniany system. Zdecydowanie przoduje Windows Phone 8.1, znajdując się na prawie 79% urządzeń, podczas gdy udziały wersji 8.0 i 7.x wynoszą odpowiednio 9.1% oraz 5%.

Dane AdDuplex dają też pogląd na to, jakie telefony z Windows Phone są najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu znalazła się Lumia 635, a tuż za nią tegoroczna Lumia 640, której udział wzrósł o 2.2% względem ubiegłego miesiąca.

news-adduplex-windows_phone-statystyka-1Źródło: AdDuplex

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.