AirFuel Alliance - giganci łączą siły celem standaryzacji indukcyjnego ładowania

Opublikowano: 2015-11-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-airfuel_alliance-1Na rynku bezprzewodowego ładowania istnieją trzy podmioty, starające się przeforsować swoje własne rozwiązania. Teraz się to zmieniło, gdyż dwa z nich – Alliance for Wireless Power i Power Matters Alliance – zjednoczyły siły, formują nowe stowarzyszenie AirFuel Alliance, liczące 195 członków.

Obie organizacje ogłosiły plany dotyczące fuzji kilka miesięcy temu. Ich bliższa współpraca zaczęła się natomiast nieco szybciej, bo w lutym 2014 roku, kiedy to zgodziły się na dzielenie swoimi technologiami, chcąc zaoferować jeszcze lepsze rozwiązania w zakresie bezprzewodowego ładowania urządzeń. W skład nowo utworzonej instytucji AirFuel Wireless, która zawalczy z Wireless Power Consortium (WPC) o miano lidera branży, wchodzą takie firmy jak AT&T, Duracell, Starbucks oraz Intel. Mimo pokaźnego wsparcia, AirFuel Wireless czeka jednak ciężka walka z WPC, które wraz ze swoim standardem Qi, wykorzystywanym w obecnie dostępnych ładowarkach indukcyjnych czy też wbudowanym w niektóre meble IKEI, wyraźnie wysuwa się na prowadzenie.

Wielu technologicznych gigantów, wliczając w to Microsoft, Samsunga i Qualcomma, uważnie przygląda się sytuacji na tym rynku, wspierając każdą z organizacji i ich technologie, w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń. Oznacza to, że do ostatecznego rozstrzygnięcia, który ze standardów stanie się tym jedynym i szeroko stosowanym jeszcze daleka droga.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.