Aktualizacja iOS 8: Lek gorszy od choroby

Opublikowano: 2014-09-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #systemy operacyjne

news-apple-ios8-1
Koncern Apple opublikował pierwszą aktualizację do systemu iOS 8, ale kilka godzin później zablokował możliwość jej pobierania. Powód? Poprawka powoduje awarie iPhone’a.

Udostępniona przez Apple aktualizacja nosi oznaczenie 8.01 i miała być panaceum na kilka niedociągnięć w systemie iOS 8, które sygnalizowali użytkownicy iPhone’ów (iOS 8 jest dostępny dla modeli od iPhone’a 4S wzwyż). Chodziło między innymi o spowalnianie transmisji danych podczas korzystania z Wi-Fi oraz zbyt szybkie wyczerpywanie się baterii w trakcie korzystania z niektórych aplikacji.

Niestety, okazało się, że wypuszczone przez Apple poprawki nie tylko nie naprawiły poprzednich błędów, ale powodowały kolejne, jeszcze poważniejsze kłopoty z telefonem. Na forach internetowych użytkownicy zaczęli alarmować, że aktualizacja 8.01 blokuje funkcję Touch ID, która pozwala na odblokowanie dostępu do smartfona. Jeszcze gorsza okazała się usterka polegająca na tym, że po zainstalowaniu uaktualnienia telefon przestawał łączyć się z siecią GSM, co uniemożliwiało dzwonienie.

W Internecie pojawiły się porady, by wstrzymać się z aktualizacją systemu iOS 8 do wersji iOS 8.01 do czasu naprawienia przez Apple zauważonych błędów. Po kilku godzinach od opublikowania „poprawek” koncern z Cupertino zablokował możliwość ściągnięcia i zainstalowania aktualizacji. Następnie wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że intensywnie pracuje nad stosownymi poprawkami i udostępni je użytkownikom, jak tylko będą gotowe. Nie zmienia to jednak faktu, że już teraz przez specjalistów rynku oprogramowania mobilnego historia aktualizacji 8.01 jest uważana za jedną z największych wpadek Apple w historii systemu operacyjnego iOS.

Aktualizacja:

Wcześniej niż się spodziewano Apple opublikował aktualizację iOS 8.0.2. Według producenta usuwa ona błędy wykryte w wersji 8.01, a także wprowadza dodatkowe usprawnienia do postawowej edycji systemu. W wydanym przy tej okazji oświadczeniu Apple przeprosił użytkowników za problemy, które napotkali po zainstalowaniu wersji 8.02.
Aktualizację można ściągnąć bezpośrednio za pomocą iPhone’a lub pod podłączeniu go do komputera poprzez serwis iTunes. Na razie nie ma doniesień o tym, by najnowsza poprawka sprawiała kłopoty.

Źródło: Techcrunch

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.