Aktualizacja iOS 9.1 gotowa do pobrania

Opublikowano: 2015-10-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #systemy operacyjne

news-ios9.1-aktualizacja-1Apple wydało najnowszą aktualizację systemu iOS o numerku 9.1. Mogą ją pobierać posiadacze iPhone’ów, iPadów oraz iPodów touch, a wśród zmian znalazły się nowe ikony Emoji, standardowe poprawki i optymalizacje, a także usprawnienie funkcji Live Photos.

Główne zmiany w iOS 9.1, który przez ostatnie półtora miesiąca był w fazie beta, obejmują dodanie ponad 150 nowych znaków emoji z pełną obsługą standardów Unicode 7 i 8 (nie zabrakło nawet symbolu dłoni z wyciągniętym środkowym palcem) oraz udoskonalenie funkcji Live Photos, które teraz potrafi rozpoznawać unoszenie i obniżanie iPhone’a, dzięki czemu automatycznie nie rejestruje tych ruchów. Oprócz tego poprawiono stabilność CarPlay, Muzyki, Zdjęć, Safari i wyszukiwania, usunięto problem uniemożliwiający aktualizację niektórych programów w App Store, rozwiązano problemy z powiększaniem zawartości niektórych programów oraz zmodyfikowano trzy tapety z planetami. Można już również włączać lub wyłączać zdjęcia wyświetlane razem z kontaktami.

news-ios9.1-emoji-1Ważną zmianą dla polskich użytkowników smartfonów Apple jest też naprawienie błędu, który w iOS 9 uniemożliwiał wysyłanie i odbieranie MMS-ów w sieci Plus. Aktualizację iOS 9.1 można pobrać przez iTunes na komputerze lub bezpośrednio z poziomu urządzenia, korzystając z opcji „Uaktualnienia”.

Źródło: Apple

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.