Aktualizacja Windows 10 dla starszych Lumii opóźniona

Opublikowano: 2015-12-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-windows_10_mobile-smartfony-1Złe wiadomości dla posiadaczy smartfonów Lumia z Windows Phone 8.1 na pokładzie. Microsoft ogłosił, że aktualizacja do wersji Windows 10 Mobile rozpocznie się później niż planowano.

Według wcześniejszych założeń i zapewnień firmy z Redmond, starsze modele urządzeń Lumia miały otrzymać najnowszą wersję systemu operacyjnego w grudniu. Jako że jesteśmy już coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia, a co za tym idzie również i końca roku, zastanawiające było, co dzieje się z obiecanym uaktualnieniem. Microsoft wydał więc stosowny komunikat, w którym informuje, że użytkownicy telefonów opartych na Windows Phone 8 i 8.1 muszą jeszcze trochę poczekać. Podano dość ogólnikowy termin rozpoczęcia procesu aktualizacji – początek przyszłego roku. Oznacza to, że Windows 10 Mobile może trafić na kompatybilne sprzęty w styczniu albo równie dobrze na przełomie marca i kwietnia.

Nie ujawniono natomiast przyczyn wycofania się z wcześniejszych planów. Miejmy też nadzieje, że już niedługo poznamy finalną, pełną listę modeli Lumia, które otrzymają nową edycję „kafelek”.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.