Aktualizacja wymagań Windows 10

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne

news-windows-10-1Microsoft dokonał kilku zmian w wymaganiach sprzętowych Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Od teraz Windows 10 Mobile wspiera urządzenia z ekranem o przekątnej do 9 cali. Wcześniej producenci byli ograniczeni do 8 cali. W przypadku edycji desktopowej zmniejszyło się natomiast wymaganie dotyczące minimalnej przekątnej wyświetlacza – producenci mogą tworzyć 7-calowe tablety, laptopy, urządzenia 2w1 i komputery All-in-one (poprzednio 8 cali).

 

Zmiana nastąpiła również w wymaganej ilości pamięci RAM – aktualnie Windows 10 wymaga przynajmniej 2 GB zamiast 1 GB. Do instalacji 32-bitowej wersji systemu nadal potrzeba 16 GB pamięci na dysku, a do 64-bitowego wydania 20 GB. Z kolei mobilne “okienka” niezmiennie potrzebują minimum 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej.

Źródło: MSPoweruser

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.