Aktualny zasięg sieci LTE w Play

Opublikowano: 2016-05-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-lte-play-zasiegPlay ujawnił najnowsze informacje na temat stanu budowy swojej sieci, chwaląc się zasięgiem 4G LTE Ultra i „starego” LTE.

4G LTE Ultra dociera aktualnie do 2487 miejscowości i wsi. Z LTE korzystać mogą natomiast mieszkańcy 7635 miejscowości w Polsce.

Nowych nadajników, wykorzystujących wygrane niedawno przez Play częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz, było na koniec kwietnia tego roku ponad 600. Jak zapewnia operator, z każdym dniem liczba ta rośnie – do końca czerwca zakładane jest uruchomienie kolejnych 400 stacji LTE. Mają one poprawić jakość sieci, zwiększyć jej przepustowość i zapewnić lepszy zasięg w miastach, obszarach pozamiejskich oraz wewnątrz budynków.

Źródło: Play

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.