Alcatel Idol 4 Pro – zdjęcie i specyfikacja flagowca z Windows 10

Opublikowano: 2016-03-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-alcatel-idol4-4s-4W zeszłym miesiącu Alcatel zaprezentował smartfony Idol 4/4s, a na horyzoncie widać już kolejnego przedstawiciela tej serii. Idol 4 Pro ma być modelem opartym na systemie Windows 10 i oferować topowe podzespoły.

Zdjęcie smartfona opublikował na swoim Twitterze Evan Blass (@evleaks), ujawniając, że Idol 4 Pro będzie prezentował się niemal identycznie jak pokazany w trakcie MWC 2016 androidowy Idol 4S, którego wyróżnia obudowa wykonana z metalu i szkła. Według dotychczasowych plotek podobieństwa miały też dotyczyć zastosowanych podzespołów – m.in. 5.5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, Snapdragon 652 i 3 GB RAM.

Przeciek ze strony GFXBench wskazuje jednak, że nowa propozycja Alcatela może być flagowcem z prawdziwego zdarzenia i otrzymać czterordzeniowego Snapdragona 820, wyświetlacz o przekątnej 6-cali, ale mniejszej rozdzielczości (1080 x 1920 pikseli), aparaty 20 Mpix i 9 Mpix oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Słuchawka ma pracować na systemie Windows 10 Mobile i obsługiwać funkcję Continuum.

Alcatel jak na razie milczy w sprawie Idol 4 Pro, nie ujawniając, kiedy możemy spodziewać się jego debiutu. Jedno jest pewne – miłośnicy kafelkowego systemu Microsoftu mogą zacierać ręce, gdyż smartfon zapowiada się co najmniej dobrze i może być jedną z niewielu alternatyw dla Lumii 950 i Lumii 950 XL.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.