Alcatel OneTouch Hero 2+ to atrakcyjny cenowo phablet oparty na Cyanogen OS

Opublikowano: 2015-03-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-alcatel-hero2plusCyanogen Inc. nawiązał współpracę z kolejnym producentem smartfonów z Androidem, czego efektem jest zapowiedziany przez Alcatela podczas targów MWC 2015 w Barcelonie przystępny cenowo model Hero 2+.

Smartfon/Phablet jest nieco zmodyfikowanym Alcatelem OneTouch Hero 2, który swoją premierę miał we wrześniu 2014 roku. Francuski producent postanowił wprowadzić kilka zmian do oryginalnego modelu, jednak nie dotyczą one w tak dużym stopniu podzespołów, jak oprogramowania.

Alcatel OneTouch Hero 2+ zamienił jednostkę MediaTek MT8392 znaną z poprzednika na procesor MediaTek MT6592 (osiem rdzeni taktowane 2.0 GHz) i właściwie na tym kończą się modyfikacje w zakresie komponentów. Reszta specyfikacji to 2 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD, modem LTE, główny aparat 13.1 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, przednia kamerka 5 Mpix oraz bateria o pojemności 3100 mAh.

news-alcatel-hero2Większe nowości znaleźć można w oprogramowaniu. System na jakim pracuje phablet oparty jest o Androida 4.4 KitKat, ale jest to Cyanogen OS, co ma zapewnić urządzeniu Alcatela „zwiększone możliwości personalizacji, lepszy poziom zabezpieczeń oraz udoskonalone funkcje fotograficzne”, czyli właściwie większość tego, co oferuje i z czym jest kojarzony wspomniany system.

news-alcatel-hero2-stylusAlcatel chwali się, że Hero 2+ jest pierwszym phabletem z ośmiordzeniowym procesorem, działającym domyślnie na Cyanogen OS i z pewnością nie jedynym urządzeniem, jako że w planach są już kolejne modele oparte na tym OS-ie. Będzie on prawdopodobnie dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych. Trafi na ten rynek w cenie 299 dolarów w drugim kwartale 2015 roku.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.