Algorytm przewyższa ludzką zdolność analizy

Opublikowano: 2015-10-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-sztuczna_inteligencja-1Komputery świetnie radzą sobie w skomplikowanych obliczeniach, jednak często przekopują się przez masę niepotrzebnych informacji, opierając się na współpracy z człowiekiem, który choć takie dane potrafi przefiltrować, robi to zdecydowanie za wolno. Jest szansa, że teraz się to zmieni.

Opracowany przez naukowców z MIT nowy algorytm o nazwie Data Science Machine, jak pokazał przeprowadzony test, jest zdecydowanie szybszy w analizie danych Big Data od nawet najmądrzejszych ludzi. To co nam zajmowałoby miesiące, dla sztucznej inteligencji jest kwestią kilku godzin. Co więcej, jest ona w stanie przewidzieć wzorce zachowań człowieka, a także odznacza się niesamowitą intuicją – potrafi rozpoznawać, które dane mają kluczowe znaczenie i warto je zbadać.

W testach okazało się, że Data Science Machine przewyższył w analizie 615 z 906 uczestniczących zespołów. W trzech zadaniach jego wyniki oscylowały w granicach 94, 96 oraz 87% dokładności przewidywań. Każde z nich odnosiło się też do innych scenariuszy, co tylko pokazało, że algorytm jest niezwykle uniwersalny i jego zastosowanie nie kończy się na jednej dziedzinie.

Źródło: Ubergizmo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.