Allview P8 Energy i P5 Energy zaprezentowane - prawdziwie energetyczne smartfony z pojemnymi bateriami

Opublikowano: 2015-09-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-allview-p5-p8-energyPortfolio produktów Allview poszerzyło się o dwa nowe smartfony z Dual SIM – P8 Energy i P5 Energy. Urządzenia nie wyróżniają się swoją specyfikacją, ale powinny zadowolić osoby, oczekujące długiego czasu pracy baterii.

Allview P8 Energy to mocniejszy z dwójki pokazanych dzisiaj smartfonów marki Allview Mobile, którego wyposażono w 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, pokryty szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass, 64-bitowy, czterordzeniowy procesor MediaTek z grafiką Mali-T720 oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci na dane i aplikacje użytkownika, z opcją dalszej rozbudowy przy użyciu slotu microSD. Aparat główny ma 13 Mpix i pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD. Przednia kamerka ma z kolei 5 Mpix. Smartfon charakteryzuje się przede wszystkim niezwykle pojemnym, dwukomorowym akumulatorem SDI, mającym 6000 mAh i zgodnie z zapewnianiami producenta, ma to pozwolić na około 57.5 godzin rozmów, do 128 godzin odtwarzania muzyki i do 23 godzin oglądania filmów, a w trybie czuwania nawet do 750 godzin działania. Ponadto, P8 Energy ma specjalne tryby zarządzania energią – podczas, gdy akumulator naładowany jest do 5%, telefon będzie działa do 32 godzin w trybie czuwania i oferować 3 godziny rozmów. W razie potrzeby, urządzenie może też posłużyć jako bank energii (power bank). Całość pracuje na systemie operacyjnym Android 5.1 Lollipop.

news-allview-p8-energy-2news-allview-p8-energy-1Allview P5 Energy ma 4.5-calowy ekran IPS OGS o rozdzielczości 480 x 854 piksele, czterordzeniowy układ o częstotliwości taktowania 1 GHz, procesor graficzny Mali-T720, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci, którą da się rozszerzyć o dodatkowe, maksymalnie 64 GB za pomocą karty microSD. Nie zabrakło również aparatów: tylnego 5 Mpix z autofocusem i nagrywaniem w HD oraz przedniego 2 Mpix do wideorozmów i autoportretów. Bateria w tym modelu ma pojemność 4000 mAh i oferuje wszystkie tryby oszczędzania energii z P8 Energy, zapewniając przy tym do 19 godzin rozmów. Wszystko to kontroluje system Android 5.1 Lollipop.

news-allview-p5-energy-1news-allview-p5-energy-2Smartfony są już dostępne w przedsprzedaży. Cena Allview P5 Energy wynosi 549 zł, a za P8 Energy przyjdzie nam zapłacić 1249 zł. Ich wysyłka rozpocznie się 7 października.

Źródło: Allview

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.