Amazon szykuje 10-calowy tablet

Opublikowano: 2015-09-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-amazon-tablet-kindle_fire-1Amazon porzucił pracę nad nowymi smartfonami, ale ma w rękawie kilka innych projektów, które powinny zainteresować fanów marki. Jednym z nich jest tablet z ekranem o przekątnej 10 cali, który odznacza się schludnym designem i zmodyfikowaną wersją Androida.

Mający dobrą reputację, jeśli chodzi o dostarczanie wiarygodnych informacji o nowych urządzeniach przed ich premierą, Evan Blass (@evleask) zaprezentował na swoim Twitterze zdjęcie nadchodzącego tabletu Amazona o nazwie Kindle Fire. Niestety, oprócz wyglądu urządzenia i wielkości jego ekranu, nie podane zostały żadne dane dotyczące specyfikacji. Możemy jednak zauważyć, że tablet działa pod kontrolą mocno zmodyfikowanego systemu Android Lollipop, który dodatkowo znacznie różni się od dotychczas stosowanego przez Amazon Fire OS-a. Przede wszystkim, powyżej ikon zamieszczono szereg zakładek, które najprawdopodobniej pozwalają na szybkie przełączanie się pomiędzy odpowiednimi kategoriami aplikacji i multimediów – np. książkami, filmami, grami czy muzyką.

Po spektakularnym fiasku smartfona Fire Phone, Amazon chce jeszcze bardziej skupić się na rynku tabletów i podbić ten segment. Czy mu się to uda? Okaże się po premierze, która powinna nastąpić tuż przed końcem roku.

Źródło: Techno Buffalo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.