Amazon wycofuje Fire Phone-a

Opublikowano: 2015-09-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-amazon-fire_phone-sprzedazNieco ponad rok temu Amazon wydał swojego pierwszego smartfona, który miał być pewnym powiewem świeżości w branży i mocnym początkiem amerykańskiej firmy na mobilnym rynku. Wszystko wskazuje jednak na to, że to już koniec nieudanego Fire Phone’a.

Strona produktu na stronie Amazona pokazuje, że cały nakład smartfona w wersjach z 32 i 64 GB wbudowanej pamięci jest wyprzedany i nie ma aktualnie żadnego przewidywanego terminu uzupełnienia zapasów. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa firmy, asortyment Fire Phone’a został wyprzedany nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w innych krajach. Chociaż Amazon nie przyznał oficjalnie, że telefon nie pojawi się już w sprzedaży, ostatnie doniesienia dotyczące zwolnień pracowników odpowiadających za Fire Phone’a i restrukturyzacja ośrodka badawczego Lab126 na to właśnie wskazuje.

Amazon pokładał w Fire Phone’ie wielkie nadzieje i przed jego premierą starał się budować wokół niego wielkie zainteresowanie – niestety bez większego skutku. Urządzenie okazało się na tyle niepopularne, że nie pomogła nawet obniżka ceny z początkowych 199 dolarów w ramach dwuletniej umowy u operatora AT&T na 99 centów. Ponadto w październiku zeszłego roku, nadwyżka smartfona przyniosła Amazonowi 170 milionów dolarów straty. Jako jedną z głównych przyczyn niepowodzenia wiele osób wskazywało zastosowany w telefonie system operacyjny FireOS, będący mocno zmodyfikowaną wersją Androida, na którą deweloperzy musieli osobno projektować swoje aplikacje. W efekcie liczba dostępnych programów była bardzo mała w porównaniu do tego, co można znaleźć w Google Play.

Źródło: Computerworld

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.