Amazon zwalnia pracowników i ogranicza rozwój nowych projektów, po wpadce z Fire Phone’em

Opublikowano: 2015-08-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-amazon-fire_phone-1Jak donosi Wall Street Journal, Amazon podjął decyzję o zwolnieniu „dziesiątki” inżynierów, którzy pracowali nad nieudanym smartfonem Fire Phone. Jest to część dalszych cięć obejmujących należący do firmy ośrodek badawczy Lab126.

Amazon rzekomo wstrzymał też lub znacznie ograniczył projekty 14-calowego tabletu o nazwie kodowej Project Cairo, projektora Shimmer oraz „inteligentnego rysika” Nitro. Mimo to, położony w Cupertino (Kalifornia) kompleks Lab126 ma w zanadrzu kilka innych inicjatyw, nad którymi aktualnie trwają prace. Wśród nich jest „wysokiej klasy komputer do kuchni”, o kodowej nazwie Kabinet, zaprojektowany jako centrum domowe sterowane głosowo, podobnie jak niedawno wydany przez Amazona głośnik Echo. Ponadto, w produkcji znajduje się ponoć tablet 3D, a także specjalna bateria do czytnika e-booków Kindle, o której wiadomo, że miałaby mieć dwuletnią żywotność.

Niewykluczone, że Amazon wróci do smartfonów, jednak aktualnie harmonogram rozpoczęcia projektów tych urządzeń został przełożony na czas nieokreślony. Fire Phone okazał się na tyle nieudanym pomysłem, że amerykański gigant zadecydował także o połączeniu działu Lab126 odpowiedzialnego za telefony z sektorem tabletów i czytników e-book.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.