Amerykanie wystartują z programem, który ma zapewnić dzieciom z ubogich rodzin dostęp do darmowych ebooków

Opublikowano: 2015-07-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-usa-inicjatywa-darmowe_ebookiRząd USA wspólnie z krajowymi wydawcami, organizacjami i bibliotekami wkrótce rozpocznie rozdawanie tysięcy książek elektronicznych uczniom z biednych rodzin. Inicjatywa została ogłoszona tej jesieni i obejmie osoby w wieku od 4 do 18 lat.

Wydawcy dostarczyli kolekcję ebooków o łącznej wartości około 250 milionów dolarów, które będą dystrybuowane poprzez zaprojektowaną we współpracy z Nowojorską Biblioteką Publiczną aplikację. Do wszelkich dostępnych publikacji będzie można uzyskać darmowy dostęp przez okres trzech lat. Za koordynację przedsięwzięcia odpowiadać będą m.in. organizacje non-profit, których zadaniem będzie dopilnowanie, żeby usługa trafiła do planowanej grupy docelowej.

Jest to z pewnością godny pochwały projekt, a sam Biały Dom chce, aby dzieci miały przyjemność z czytania, przy okazji ucząc się poza szkołą i być może stając się regularnymi czytelnikami. Warto też dodać, że wspomniana aplikacja jest tylko jednym z elementów wartej aż 10 miliardów dolarów inicjatywy „ConnectEd”, której celem jest również wyposażenie 99% uczniów w szybki Internet w ciągu następnych pięciu lat. W zeszłym roku do tej samej akcji przyłączył się Apple, który zasponsorował iPady, Macbooki i Apple TV dla 144 szkół w 29 stanach.

Źródło: The Guardian

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.