Amerykańskie wersje Xperii Z5 pozbawione istotnego rozwiązania

Opublikowano: 2016-01-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-z5-3Sony Xperia Z5 i Z5 Compact zmierzają po kilku miesiącach od oficjalnej premiery do Stanów Zjednoczonych. Na nieszczęście amerykańskich użytkowników nie zostały one jednak wyposażone w skaner linii papilarnych.

Aktualnie coraz więcej producentów stosuje w swoich smartfonach technologię biometryczną. Czytniki linii papilarnych znaleźć możemy nawet w propozycjach z segmentu niższego niż premium. W zeszłym roku Sony wreszcie dołączyło do reszty stawki i zaoferowało w swoich flagowcach z serii Xperia Z5 odpowiednie skanery, które zintegrowane zostały w przycisku zasilania umieszczonym na prawej krawędzi obudowy. Oprócz nowego aparatu fotograficznego, właśnie to rozwiązanie jest określane jako najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniej generacji.

Do tej pory Sony Xperia Z5 i Z5 Compact nie pojawiły się w USA, podczas gdy na większości rynków sprzedawane było od października/listopada 2015 roku. Zmieni się to 7 lutego, na którego zapowiedziana została amerykańska premiera. Niestety obydwa urządzenia będą okrojone w stosunku do ich odpowiedników z Europy czy Azji. Zabraknie wspomnianego wyżej czytnika linii papilarnych, co zostało podyktowane „kwestiami biznesowymi”. Co dokładnie ukrywa się pod decyzją Sony? Nie wiadomo. W każdym razie raczej nie spotka się to z ciepłym przyjęciem konsumentów zza oceanu.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.