Analitycy zwiastują pierwszy spadek sprzedaży iPhone’ów od 2007 roku

Opublikowano: 2016-01-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-iphone-wynikiFirma inwestycyjna Piper Jaffrey przygotowała wstępne szacunki dotyczące wyników sprzedaży iPhone’ów w I kwartale 2016 roku. Analitycy zrewidowali swoje wcześniejsze przewidywania o 12%, sugerując mniejsze zainteresowanie produktami Apple.

Z analiz Piper Jaffrey wynika, że do końca pierwszego kwartału bieżącego roku na świecie sprzeda się 55 milionów iPhone’ów, względem wcześniej prognozowanych 62.5 miliona egzemplarzy. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi, będzie to pierwszy spadek sprzedaży od 2007 roku. Do tej pory Apple sukcesywnie pobijało wszelkie rekordy i dostarczało na rynek coraz więcej urządzeń z każdym kolejnym kwartałem. Jeden z większych wzrostów firma zanotowała w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to iPhone’y rozeszły się w liczbie 61.2 miliona sztuk – niemal o 20 milionów więcej niż w I kwartale 2014 roku. Spodziewany przychód za kwartał kończący się w marcu ma natomiast wynieść 55.8 miliarda dolarów (77 miliardów dolarów kwartał wcześniej).

Analitycy skorygowali swoje prognozy w oparciu o nasilające się doniesienia pochodzące od kilku partnerów Apple, według których gigant z Cupertino zmniejsza od jakiegoś czasu zamówienia na komponenty.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.