Android 5.0 Lollipop bardziej stabilny niż iOS 8?

Opublikowano: 2015-02-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-ios8-android-lollipopNa to pytanie odpowiedzi poszukiwała kalifornijska firma Crittercism, której raport dowiódł, że system od Google jest mniej awaryjny od platformy Apple. Pytaniem pozostaje, czy to Android jest coraz lepszy czy może iOS 8 gorszy niż poprzednicy?

Według danych Crittercism, awaryjność aplikacji na najnowszej wersji systemu Apple wynosi 2.2%, podczas gdy jego rywal może poszczycić się nieznacznie lepszym rezultatem – 2%. Co więcej, urządzenia pracujące pod kontrolą iOS 7 dowiodły, że są jeszcze stabilniejsze od dwojga wymienionych – wskaźnik wyniósł 1.9%. Można oczywiście stwierdzić, że są to różnice, które mieszczą się w granicach marginesu błędu, ale obserwując krążące po Internecie opinie o chociażby iOS 8 łatwo da się zauważyć, że wielu użytkowników skarży się na niestabilność i różnego rodzaju problemu związane z działaniem systemu. Przyzwyczajeni do wysokiego komfortu i niemal bezproblemowej pracy poprzednich odsłon OS-a posiadacze iUrządzeń stwierdzają, że widać przycięcia, zwolnienia. Dotyczy to jednak w większości osób ze starszymi produktami Apple.

Z kolei Android z każdą wersją się polepsza, tak przynajmniej wynika ze statystyki. Lollipop okazuje się być wydajniejszy od KitKata i Ice Cream Sandwich, których wskaźnik awaryjności aplikacji wyniósł 2.6%. Nie opublikowano za to statystyk Jelly Bean.

Tak czy inaczej, prawdopodobieństwo zawodności systemu wynoszące około 2% jest śmiesznie niskie i oznacza, że przez 98% czasu użytkownik nie doświadczy problemów z aplikacjami. Inna sprawa, że niektórzy mogą mieć po prostu pecha i nawet najbardziej stabilny system zamienić w ruinę.

Źródło: Crittercism

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.