Android 5.1 Lollipop prawdopodobnie ominie LG G3

Opublikowano: 2015-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #LG #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-lg_g3-android_5.1_lollipopLG G4, LG G Flex 2, a ostatnio również konkurencyjne Galaxy S6 – modele te otrzymały aktualizację lub zadebiutowały z Androidem 5.1 Lollipop na pokładzie. W przypadku G3 sytuacja wydaje się być zgoła odmienna. Koreański producent ma najprawdopodobniej całkiem inne plany odnośnie zeszłorocznego flagowca.

Grecki oddział LG poinformował na Facebooku, że firma nie ma w tej chwili żadnych planów odnośnie zaktualizowania urządzenia do Androida 5.1 Lollipop. Wywołało to na pewno spore zdziwienie wśród posiadaczy popularnej „G-trójki”, którzy mogli spodziewać się, że ich telefon będzie jeszcze długo wspierany – w końcu nie brakuje mu mocy obliczeniowej do prawidłowego obsłużenia jakiejkolwiek iteracji systemu Google. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi być tak źle. W sieci pojawiły się doniesienia, że LG planuje przeskoczyć od razu na Androida M. Byłaby to zatem podobna sytuacja jak w zeszłym roku – LG G3 został zaktualizowany do Androida 5.0 Lollipop bezpośrednio z wersji 4.4.2 KitKat (z pominięciem edycji oznaczonej numerem 4.4.4).

Byłaby to z pewnością dobra wiadomość dla użytkowników LG G3, ale z drugiej strony oznaczałoby to, że nie otrzymają oni żadnej większej aktualizacji aż do przyszłego roku. Czekamy zatem na oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.