Android 5.1 Lollipop zmierza na Moto X (2014)

Opublikowano: 2015-03-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-motorola-motox2014-lollipopMotorola testuje aktualizacje do Androida 5.1 Lollipop dla zeszłorocznego modelu Moto X, która w ciągu najbliższych tygodni powinna być dostępna do pobrania. Z tej okazji opublikowano również listę spodziewanych zmian i poprawek.

W kwestii aktualizacji swoich urządzeń do nowszej wersji systemu Android, Motorola jest jedną z pierwszych firm, wybijając się ponad wieloma konkurentami. Nie inaczej jest tym razem, gdyż należący obecnie do Lenovo producent nie zawodzi i rozpoczął już testy Lollipopa w edycji oznaczonej numerem 5.1 dla smartfona Moto X drugiej generacji.

Zmian jest całkiem sporo. Należy się spodziewać wielu poprawek w zakresie wydajności, szybkości i stabilności systemu. Ponadto, udoskonaleniu mają ulec aparaty (m.in. poprawa jakości zdjęć w słabym oświetleniu i  zwiększenie czułości wizjera przedniej kamery) oraz ekran blokady. Co więcej, ma się pojawić możliwość zmiany głośności powiadomień w trakcie odtwarzania multimediów oraz rozwijane menu, z poziomu którego będzie można szybko zmienić sieć Wi-Fi i znaleźć sparowane przez Bluetooth urządzenia.

Pojawi się również funkcja Device Protection, czyli zabezpieczenie na wypadek zgubienia lub kradzieży smatfona, dzięki któremu zostaje on zablokowany do czasu zalogowania się przez właściciela do swojego konta Google. Początkowo wydawało się, że rozwiązanie to znajdzie się jedynie na Nexusach.

Posiadacze Moto X (2014) powinni spodziewać się Androida 5.1 Lollipop w przeciągu kilku najbliższych tygodni. W pierwszej kolejności trafi on na modele z wolnej dystrybucji, a w następnej kolejności również na urządzenia brandowane przez operatorów.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.