Android 6.0.1 Marshmallow już dostępny

Opublikowano: 2015-12-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne

news-android-6.0.1-marshmallow-aktualizacjaGoogle rozpoczął proces aktualizacji systemu Google i opublikował na swoich serwerach obraz wersji 6.0.1 Marshmallow, dostępny dla posiadaczy urządzeń z linii Nexus. Największą z wprowadzonych zmian jest obsługa nowych emotikonek ze standardu Unicode 8.0.

Jak sugeruje numerek w nazwie nowej odsłony Androida, jest to uaktualnienie nie wnoszące zbyt wielu zmian. Większość z nich jest dosyć kosmetyczna, choć bez wątpienia warta docenienia. Oprócz tradycyjnej poprawy wydajności i ogólnych optymalizacji systemu, Android 6.0.1 Marshmallow dodał sporo ikonek emoji z systemu Unicode 8.0, przedstawiających m.in. flagi państw, a także zmodyfikował na tabletach układ klawiszy nawigacyjnych i przywrócił opcję wyciszania powiadomień do następnego alarmu w trybie „Nie przeszkadzać”, której zabrakło w pierwszym wydaniu „Pianki”.

W skład Androida 6.0.1 Marshmallow wchodzi też grudniowa aktualizacja zabezpieczeń, eliminująca potencjalne luki i podatności na ataki malware. Obraz nowej wersji systemu dla Nexusów można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: Droid Life

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.