Android 6.0 Marshmallow zainstalowany na 15.2% smartfonów

Opublikowano: 2016-08-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-android-1Google opublikowało najnowszą statystykę dotyczącą udziałów poszczególnych edycji systemu Android. Dane zostały zebrane w siedmiodniowym okresie zakończonym 1 sierpnia.

Android Marshmallow nadal pnie się w górę, zyskując 1.9% względem lipcowego zestawienia. Niemniej, różnica w stosunku do liderującego Lollipopa (35.5%; wzrost o 0.4%) czy KitKata (29.2%) pozostaje znacząca i jeszcze przez dłuższy czas nie należy spodziewać się zmian na szczycie. Co więcej, przed Marshmallow wciąż pozostaje wiekowa, mająca już ponad 4 lata, wersja Jelly Bean (16.6%).

news-android-sierpien-2016Powoli wypierane są Ice Cream Sandwich oraz Gingerbread z odpowiednio 1.6 i 1.7% udziału w rynku. Z kolei najstarszy na liście Android Froyo już od dłuższego czasu utrzymuje marginalne 0.1%.

Źródło: Google, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.