Android 6.1 - pierwsze szczegóły i przewidywana data premiery

Opublikowano: 2015-12-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne #plotki

news-android-6.1Android Marshmallow za nami, a 2016 rok tuż za rogiem. Chociaż wiele urządzeń nadal czeka na aktualizację do nowej wersji systemu, Google pracuje nad kolejną odsłoną, o której pojawia się coraz więcej informacji.

Karuzela doniesień się rozkręca – Android 6.1 trafi na kompatybilne smartfony i tablety w czerwcu przyszłego roku. Tak przynajmniej twierdzi serwis Android Geeks, powołując się na swoje źródła, stwierdzając przy tym, że Google pozostanie przy obecnym nazewnictwie, czyli Marshmallow. Będziemy mieli najprawdopodobniej do czynienia z podobną liczbą zmian, jaka została wprowadzona pomiędzy Androidem 5.0 a 5.1 Lollipop. Nie dojdzie więc do wielkiej rewolucji, ale usprawnienia obecnego kodu, choć nie oznacza to, że nowość nie przyniesie nic ciekawego.

Android Geeks podaje, że usprawnieniu ulegnie zaprezentowany w 6.0 Marshmallow system zarządzania uprawnieniami aplikacji, głównie pod kątem bezpieczeństwa – w aktualnym stanie użytkownik może zostać łatwo oszukany przez niektóre programy wyświetlające okienko uprawnień, dając dostęp do zbyt wielu danych i zasobów systemu. Największą zmianą w edycji 6.1 zielonego robocika ma natomiast być natywne wsparcie dla pracy na podzielonym ekranie. Nadejście tej funkcji zostało też poniekąd potwierdzone w trakcie sesji AMA w serwisie Reddit przez pracowników zespołu Google Pixel. Byłaby to na pewno pomocna i przez wielu wyczekiwana funkcjonalność, więc miejmy nadzieje, że rzeczywiście pojawi się już w kolejnej większej aktualizacji Androida.

Źródło: Android Geeks

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.