Android 7.0 Nougat już oficjalnie dostępny

Opublikowano: 2016-08-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne

news-android-nougat-1Google rozpoczęło wysyłkę najnowszej wersji swojego mobilnego systemu. Android Nougat zmierza na kompatybilne urządzenia z linii Nexus oraz tablet Pixel C.

Google pochwaliło się, że lista zmian i nowości w nowym Androidzie obejmuje ponad 250 pozycji, warto więc przyjrzeć się najważniejszym z nich. Po pierwsze, pojawiła się możliwość uruchamiania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie i modyfikacji rozmiaru okien. Ponadto, można wrócić do ostatnio używanej aplikacji za pomocą dwukrotnego stuknięcia w przycisk na pasku nawigacyjnym. Pojawiła się możliwość personalizacji ekranu szybkich ustawień, dzięki któremu użytkownik może mieć łatwy dostęp do wybranych, najbardziej potrzebnych funkcji. Zmianom uległy też powiadomienia, które można grupować i odpowiadać na nie bezpośrednio z okienka notyfikacji, bez konieczności wchodzenia do aplikacji.

Android Nougat to także tryb oszczędzania danych, dzięki któremu aplikacje w tle nie będą korzystały z transmisji komórkowej, możliwość zmiany rozmiaru ikon i czcionki (szczególnie przydatne dla osób niedowidzących), funkcja Doze on the Go dla jeszcze lepszego zarządzania energią, wsparcie dla interfejsu programistycznego Vulkan oraz platformy VR Daydream. Warto też wymienić 72 nowe emotikony (razem ponad 1500) i obsługę wielu języków jednocześnie – aplikacje takie jak np. wyszukiwarka mogą wyświetlać wyniki w określonych przez użytkownika językach.

Aktualizacja jest stopniowo udostępniana na Motoroli Nexus 6, HTC Nexus 9, LG Nexus 5X, Huawei Nexus 6P, Asus Nexus Player, Google Pixel C oraz General Mobile 4G (Android One).

Źródło: Google, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.